Kara skartajiem Ukrainā - Ainavu Arhitekts Agris Akons veido terapeitiskos, rehabilitācijas dārzus.

Terapeitisko dārzu pielietojuma piemēri kara skartajiem Ukrainā:

1. Psiholoģiskās traumas mazināšana:

Droša vide: Terapeitiskie dārzi var kalpot kā mierīga un droša vide, kurā bēgļi no Ukrainas var atpūsties no kara šausmām un sākt dziedēt savas psiholoģiskās traumas. Dabas klātbūtne var palīdzēt samazināt stresa līmeni, trauksmi un depresiju.

Sensorā stimulācija: Augu smaržas, krāsas un skaņas var palīdzēt atjaunot saikni ar maņām un samazināt disociācijas simptomus. Darbs ar zemi un augu kopšana var sniegt kontroli un sasnieguma sajūtu.

Atbalsta grupas: Terapeitiskos dārzos var organizēt atbalsta grupas ukraiņu bēgļiem, kur viņi var dalīties savā pieredzē, saņemt empātiju un veidot kopienas sajūtu.

2. Fiziskās veselības atjaunošana:

Fiziskā aktivitāte: Dārzkopības darbi, pastaigas pa takām un citas aktivitātes terapeitiskajos dārzos var palīdzēt uzlabot fizisko formu, izturību un koordināciju, kas bieži vien cieš kara apstākļos.

Stresa mazināšana: Fiziskā aktivitāte dabā ir efektīvs veids, kā samazināt stresa līmeni un uzlabot miega kvalitāti, kas ir būtiski gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai.

Sensorā integrācija: Darbs ar dažādiem dabas materiāliem var palīdzēt uzlabot maņu apstrādi un samazināt hiperaktivitāti vai uzmanības deficīta simptomus.

3. Sociālās saiknes atjaunošana:

Kopienas veidošana: Terapeitiskie dārzi var kalpot kā vieta, kur ukraiņu bēgļi var satikt citus cilvēkus ar līdzīgu pieredzi, veidot jaunas draudzības un saņemt sociālo atbalstu.

Kultūras tradīciju saglabāšana: Dārzā var iekļaut Ukrainas kultūrai raksturīgus augus un kokus, kas var palīdzēt saglabāt identitātes sajūtu un piederību dzimtenei.

Brīvprātīgais darbs: Iesaistīšanās dārza kopšanā un uzturēšanā var sniegt bēgļiem iespēju justies noderīgiem un iesaistītiem jaunajā kopienā.

4. Garīgās labklājības atjaunošana:

Dabas meditācija: Dabas klātbūtne var veicināt mieru un klusumu, kas ir būtiski garīgajai atjaunošanai un savienojumam ar kaut ko lielāku par sevi.

Refleksija un atceres vieta: Terapeitiskie dārzi var kalpot kā vieta, kur ukraiņu bēgļi var apdomāt savu pieredzi, atrast mierinājumu un sākt piedot.

Garišķās prakses: Dārzā var organizēt jogas nodarbības, meditācijas sesijas vai citas garīgās prakses, kas var palīdzēt mazināt stresu un veicināt iekšējo mieru.

Terapeitisko dārzu pielietojums kara skartajiem Ukrainā var sniegt cerību un dziedināšanas avotu šajā grūtajā laikā. Dabai piemīt spēcīga dziedinoša ietekme, un, apvienojot to ar profesionālu atbalstu, tā var palīdzēt ukraiņu bēgļiem atgūties no kara traumām un sākt veidot jaunu un piepildītu dzīvi.


Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Krūmu vainagu formas.

Koku krūmu dekoratīvie aspekti.