Krūmu vainagu formas.
Krūmu formu daudzveidība.
Biežāk sastopams ir olveida vainags, ko veido diezgan stāvs zarojums kā korintēm, karaganām, deicijām, Eiropas Segliņiem, Japānas kerijai, Pūkainajam filadelfam, arī dažiem Rododendriem. Šāds stāvs krūms ir Kaimas krūmiem ar lieliem dekoratīviem ziediem apt. 5 cm. Stāvs vainags ir iecienītai Zelta jāņogai, kas ir ļoti dekoratīva ziedēšanas laikā ar dzelteniem smaržīgiem ziediem un rudenī ar koši sārtām lapām un tai ir arī šķirnes ar ēdamām ogām, Stāvu vainagu veido arī smaržīgā avene, kurai ir rozā smaržīgi ziedi. Kā arī dažādi kārkli un spirejas, Amerikas zilenes, irbenes, Agrā Veigela. Arī ceriņiem ir stāvs zarojums, bet vainags veidojas noapaļots.
Blīvs noapaļots vainags ir Tunberga bārbelēm, Mūžzaļajam Buksim, Skaistus noapaļotus vainagus veido grimoņi, ja tos apgriež, kā arī Kokveida hortenzijām, dažādi Sausserži, arī klinšrozītes , lielākā daļa Rododendru. Daži kārkli, piem. ausainais kārkls, Heivācijas kārkls, Lilijas kārkls ir arī gandrīz apaļi īpaši ja tos nedaudz apgriež.
Izplests noapaļots vainags ir sniegogām,
Izplests vairāk pārkarens vainags ir daudziem dekoratīviem krūmiem, piem. trīsdaivu mandelei, smaržīgajam ķirsim, Japānas krūmcidonijām, citiziem, vairākām forsītiju šķirnēm,
Diezgan stāvs, bet pārkareniem zariem vainags veidojas kolkvīcijai, vairākām filadelfu sugām, irbeņlapu fizokarpam, Trīslapu ptēlejai - augļi gaiši zaļi smaržigi spārnuļi. Izplests pārkarens vainags ir Maijrozītēm un dažādām rievaino rožu šķirnēm.
Stāvs, bet ar izteikti tieviem zariem ir Asās spirejas, Iesirmās spirejas, pelēkās spirejas, Vanhuta spirejas vainags.
Komentāri
Ierakstīt komentāru